Dzień dobry, cześć, jestem Paweł Staszak.

Jestem surferem, który rzuca się na nieznaną falę, w nieznanym miejscu, by płynąć na niej jak najdalej w ekscytacji.
Złożyć do druku najstarszy miesięcznik fotograficzny “FOTO” w ciągu 18 dni, nigdy wcześniej tego nie robiąc? Nauczyć się portretować ludzi w ciągu 5 godzin od zakupu aparatu, którego się nie zna (podobnie jak tematu portretu)?
Poprowadzić social media korporacji na wczoraj? Nadążyć za rozwojem ChataGPT? Ogarnąć promptowanie? Położyć terakotę na schodach wejściowych i glazurę w łazience?
Tak! To kilka przykładów z mojego życia 🙂

Nieprzerwanie od 20 lat zajmuję się marketingiem, reklamą i fotografią. Robię je, wykładam je i piszę o nich. Przez trzy lata (2011-2014) prowadziłem najstarszy, istniejący od 1975 roku polski drukowany magazyn o fotografii – miesięcznik „Foto” www.foto.com.pl. Jestem pierwszym polskim jurorem konkursu RedBull Illume (2013).

Zawsze chciałem być pierwszy: na mecie sprintu, w kolejce po kebab, w założeniu pierwszej firmy zajmującej się impresariatem w Internecie. To ostatnie mi się nie udało. Byłem trzeci. Planeta ZIZI.pl w najgorszym czasie dla internetowego interesu (2000 – 2003) istniała aż 3 lata.

Wykładałem i wykładam w: E-szkolafotografii.pl, AP Edukacji, TEB, Policealnym Studium Promocji przy Instytucie Promocji w Warszawie, Centrum Sztuk Wizualnych. „Kiedyś zrobię doktorat” – mówiłem 10 lat temu i wciąż tak mówię.

Oprócz zdjęć portretowych, mody, reklamowych i aktów stworzyłem z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne www.omf.mok.olsztyn.pl, Fotomotif Festival www.fotomotif.mok.olsztyn.pl i Centrum Sztuk Wizualnych, które prowadziłem przez ponad dekadę.

 

Przez dwa lata (od 2004 do 2006) byłem prezesem Fotoklubu Olsztyńskiego, w 2010 zainicjowałem stworzenie „Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego Blur”.

W 2009 roku otrzymałem nagrodę Prezydenta Olsztyna za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i dotychczasową działalność w dziedzinie fotografii.

Od maja 2015 roku do czerwca 2018 roku wspierałem charytatywnie młodych fotografów z gminy Stawiguda, prowadząc z nimi zajęcia podstaw fotografii w ramach stworzonego przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Urzędem Gminy cyklowi charytatywnych warsztatów sztuk pięknych „BLIK”. Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj.

Od 2017 zawodowo zajmuję się marketingiem sprzedażowym i doradczym.

o mnieAutor: | Opublikowano: